Tıbbi ürün ve gıda tanıtımları için yönetmelik taslağı, görüşlere açıldı
“Beşeri Tıbbi Ürünlerin ve Özel Tıbbi Amaçlı Gıdaların Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik” sağlık meslek örgütlerinin dikkatine sunuldu
12 Haziran 2024 - 13:34

Beşeri Tıbbi Ürünlerin Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik‘te değişiklik yapılarak hazırlanan “Beşeri Tıbbi Ürünlerin ve Özel Tıbbı Amaçlı Gıdaların Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik” taslağı görüşlere açıldı.

TİTCK’nın duyurusu şöyle;

Sağlık meslek mensuplarının üyesi bulundukları ve sağlık alanında faaliyet gösteren meslek örgütlerinin, odaların, sendikaların, derneklerin, vakıfların dikkatine

Beşeri tıbbi ürünlerin ve özel tıbbi amaçlı gıdaların tanıtım faaliyetlerinde uyulması gerekli kuralları belirlemek amacı ile 03/07/2015 tarihli ve 29405 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Beşeri Tıbbi Ürünlerin Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik‘te değişiklik yapılarak “Beşeri Tıbbi Ürünlerin ve Özel Tıbbı Amaçlı Gıdaların Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik” taslağı hazırlanmıştır.

Söz konusu taslak Yönetmelik ve Görüş Bildirme Formu ekte paylaşılmaktadır. Taslak Yönetmelik’e ilişkin görüşlerinizin tarafımızca değerlendirilmek üzere 28/05/2024 tarihli duyurumumuzda da belirtildiği üzere en geç 24/06/2024 tarihi mesai bitimine kadar ilac.tanitim@titck.gov.tr adresine iletilmesini rica ederiz.

Söz konusu Yönetmelik taslağı ve konuya ilişkin gerekli bilgilere Kurumumuz dış görüş platformu olan https://ebs.titck.gov.tr/public/DisGorusPlatformu adresinden de erişim sağlanabilmektedir.

İlgililere önemle duyurulur.

Kaynak için tıklayınız

İlgili yazı için tıklayınız

Taslak Yönetmelik için tıklayınız

Görüş Bildirme Formu için tıklayınız

Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :
Manşetten

Bu sayfadaki yazıların tüm hakları ilackonusu.com.tr'ye aittir.

"www.ilackonusu.com.tr" biçiminde açık kaynak gösterilmek kaydıyla (link verilerek) içerik kullanılabilir.

Açık kaynak göstermeden (link vermeden) yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.