Nestle, zayıflama ilaçları kullananlara diyet beslenme desteği sağlayacak
GLP-1 ilaçlarının kullanıcıları arttıkça bazı şirketlerin sağlık birimleri de, kilo verme programlarındaki bireyleri destekleyecek girişimlerde bulunmaya başladı. Nestle de açtıkları web sitesiyle, bu kişilere diyet beslenme desteği sağlayacaklarını duyurdu.
26 Haziran 2024 - 00:15

Kilo kontrolü için GLP-1 ilaçlarını kullananların sayısı arttıkça, birkaç tele-sağlık şirketi bu bireyleri destekleyecek hizmetler sunmaya başladı.

Nestle'nin sağlık birimi Salı günü, GLP-1 ilaçlarını kullananlar da dahil olmak üzere kilo verme programlarındaki bireylere beslenme desteği sağlamak için bir web platformu başlattı.

Nestle Health Science, web sitesinin yağsız kas kütlesini korumak, bağırsak sağlığını desteklemek ve kişiselleştirilmiş diyet yardımı sunmak gibi belirli ihtiyaçları karşılayacağını söyledi.

Haziran ayında, market zinciri Kroger'in, ABD genelinde eczaneler ve klinikler işleten bölümü Kroger Health, hastalara Wegovy, Zepbound ve diğerleri gibi tıbbi tedavilere erişim sunmak için kilo yönetimi programını yeniledi.

Sağlık ve zindelik platformu Hims & Hers Health, Mayıs ayında kapsamlı kilo verme portföyüne GLP-1 enjeksiyonlarının bileşik versiyonlarını da ekledi.

Kaynak için tıklayınız

Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :
Manşetten

Bu sayfadaki yazıların tüm hakları ilackonusu.com.tr'ye aittir.

"www.ilackonusu.com.tr" biçiminde açık kaynak gösterilmek kaydıyla (link verilerek) içerik kullanılabilir.

Açık kaynak göstermeden (link vermeden) yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.