Cirosu 10 milyonu aşan eczaneler e-irsaliye’ye geçiyor..
TEİS, 2023 yılında cirosu 10 Milyon TL ve üzeri olan eczanelerin, e-İrsaliye uygulamasına geçiş yapmalarının, 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren zorunlu hale geldiğini duyurdu
13 Haziran 2024 - 13:07

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS), e-Fatura uygulamasına kayıtlı olan ve 2023 yılında cirosu 10 Milyon TL ve üzeri olan eczaneleri, 1 Temmuz 2024 itibariyle e-İrsaliye uygulamasına geçiş yapmalarının zorunlu hale geldiği konusunda bilgilendirmede bulundu.

TEİS’in bilgilendirmesi şöyle;

E-İrsaliye Uygulamasına Geçiş Zorunluluğu Hakkında (1 Temmuz 2024)

Sayın Üyemiz,

Vergi Usul Kanunu’nda belirtilen hususlara göre oluşturulan e irsaliye, elektronik sevk irsaliye belgeleri olarak tanımlanır. Gelir İdaresi Başkanlığınca belirlenen standartlara göre oluşturulması gereken e-irsaliye uygulaması, 1 Temmuz 2020 yılından itibaren yasal bir zorunluluk olarak başlatılmış olup kademeli şekilde mükellefler için zorunlu hale gelmektedir.

1 Temmuz 2024 itibariyle; e-Fatura uygulamasına kayıtlı olan ve 2023 yılında cirosu 10 Milyon TL ve üzeri olan işletmelerin e-İrsaliye uygulamasına geçiş yapmaları zorunludur. Bu kapsama giren meslektaşlarımızın e-İrsaliye uygulamasına geçiş yapmaları gerekmektedir.

2023 yılında cirosu 10 Milyon TL'nin altında olan mükelleflerin e-irsaliyeye geçme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Kaynak için tıklayınız

Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :
Manşetten

Bu sayfadaki yazıların tüm hakları ilackonusu.com.tr'ye aittir.

"www.ilackonusu.com.tr" biçiminde açık kaynak gösterilmek kaydıyla (link verilerek) içerik kullanılabilir.

Açık kaynak göstermeden (link vermeden) yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.